1500 posiłków dla wrocławskich seniorów!

1500 posiłków dla wrocławskich seniorów!

Spółka Dom Development Wrocław włączyła się w pomoc potrzebującym. Dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Siecią Centrów Aktywności Lokalnej wsparcie dewelopera trafia do seniorów – czyli grupy szczególnie narażonej na zakażenie koronawirusem. Firma zapewniła im 1500 posiłków. Dodatkowo, wyposażyła wolontariuszy lokalnych stowarzyszeń w maseczki i rękawiczki.

– W tak trudnym dla nas wszystkich okresie, szczególnego znaczenia nabiera zasada „wszystkie ręce na pokład”. Liczy się każda pomoc, każdy gest empatii. Jestem dumna, że nasze wsparcie trafia tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do osób starszych, chorych i samotnych – ocenia inicjatorka akcji Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Posiłki dla seniorów – środki ochronne dla wolontariuszy

Wsparcie udzielone przez dewelopera pozwoli sfinansować 1500 ciepłych posiłków. Żywność dostarczana jest do starszych mieszkańców Psiego Pola, często schorowanych, którzy nie powinni w obecnej sytuacji epidemicznej wychodzić ze swoich domów. Wolontariuszy realizujących tę akcję deweloper wyposażył w 10 tys. rękawiczek, maseczki ochronne oraz podręczne żele dezynfekujące.

– Traktujemy to jako wyraz odpowiedzialności za osoby potrzebujące. Jesteśmy jednym z największych deweloperów we Wrocławiu i czujemy się odpowiedzialni za otoczenie, w którym funkcjonujemy. Chcemy, by zmieniało się na lepsze. Doceniamy zaangażowanie stowarzyszeń, fundacji i wolontariuszy. To oni nadali kierunek tej akcji i poświęcili swój czas, by pomagać swoim sąsiadom, mieszkańcom najbliższego otoczenia – dodaje prezes Dom Development Wrocław.

Łańcuszek pomocy

Działania pomocowe, w które włączył się Dom Development, koordynują Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Stowarzyszenie Żółty Parasol. Organizacja na co dzień zajmuje się osobami wykluczonymi społecznie oraz aktywizacją obywateli do działania w swoim najbliższym otoczeniu.

Teraz koncentrujemy się na zmaganiach ze skutkami epidemii. Palące potrzeby są właśnie wśród osób starszych. Bez wsparcia firm prywatnych, lokalne centra aktywności nie dadzą sobie rady. Kompleksowe zaangażowanie Dom Development jest dobrym przykładem współpracy oddolnych stowarzyszeń z sektorem prywatnym. To realizacja idei społecznej odpowiedzialności biznesu w czystej postaci – ocenia Joanna Warecka, prezeska Stowarzyszenia Żółty Parasol.

Wśród wolontariuszy, którzy zgłosili się do tej akcji jest m.in. grupa Moto w(R)olontariusze, czyli motocykliści o dobrych sercach, którzy pomagają w szybkim i bezpiecznym transporcie zakupów i jedzenia dla osób starszych. W pomoc przy organizacji wolontariatu zaangażowało się Stowarzyszenie Zmieniaj Zakrzów, posiłki natomiast  przygotowują podopieczni Fundacji Znacznie Więcej, którzy pracują w Starej Piekarni. To wyjątkowe miejsce zlokalizowane na Psim Polu we Wrocławiu, które powstało z myślą o aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Akcja posiłkowa realizowana przez firmę deweloperską jest dla nich szansą na utrzymanie pracy. – Dzięki wsparciu finansowemu firm powstaje prawdziwy łańcuszek pomocy. Korzystają na nim zarówno seniorzy, jak i my. Możemy bowiem utrzymać naszą działalność, zachowując wszystkie miejsca pracy i koordynować akcję posiłkową – mówi Dorota Wojtanowicz, przedstawicielka Fundacji Znacznie Więcej.

1500 posiłków, które ufundowała spółka Dom Development Wrocław, trafia do seniorów od 23 kwietnia.

Dodaj komentarz