Lokale usługowe w Gdyni Redłowie chętnie wybierane przez inwestorów

Lokale usługowe w Gdyni Redłowie chętnie wybierane przez inwestorów

W nowych inwestycjach Trójmiasta  oferowanych jest coraz więcej lokali usługowych. Zainteresowanie nimi rośnie, bo przynoszą większy dochód z najmu, niż mieszkania  inwestycyjne . 

Koniec eldorada na rynku mieszkaniowym

Obserwując obecną sytuacje, inwestycja w nieruchomości może okazać się w perspektywie czasu bardzo dobrą ochroną naszego kapitału. Widoczna jest rosnąca inflacja i odpływ inwestorów z rynku kapitałowego na skutek spadających indeksów, a co za tym idzie i strat.  Coraz więcej Polaków  wydaje oszczędności na zakup  nieruchomości inwestycyjnych. Zainteresowaniem inwestorów cieszą przede wszystkim  lokale usługowe oraz mieszkania  i apartamenty  pod wynajem korporacyjny. Znacznie spadł zapał inwestorów do zakupu nieruchomości wakacyjnych w kurortach pod wynajem turystyczny, który od kilku sezonów w wielu lokalizacjach  przynosi stary.

Najlepsza stopa zwrotu lokali handlowych

 Lokale usługowe stanowią potężną alternatywę dla lokowania kapitału w mieszkania ze względu na poziom osiąganego dochodu. Wynajem mieszkania lub apartamentu w największych miastach w kraju daje średnio 4,5 proc. zwrotu z inwestycji rocznie.

– Stopa zwrotu z lokalu handlowego w nowoczesnym kompleksie mieszkalno-usługowym w zależności od lokalizacji wynosi średnio od 7 proc. do 9 proc., podobnie jak w mniejszych retail parkach. Kapitał zainwestowany w nieruchomości komercyjne zwraca się więc znacznie  szybciej, niż mieszkaniowe – po około 10-15 latach. Popyt na lokale handlowe usytuowane w inwestycjach mieszkaniowych  oraz kameralnych centrach handlowych wzrasta. Coraz trudniej dostępne są dla inwestorów prywatnych takie  nieruchomości w dochodowych lokalizacjach, gdyż wynajem lokali usługowych w   inwestycjach mieszkaniowych to  obecnie najkorzystniejszy  interes. Oferty mniejszych retail parków  znikają błyskawicznie, mimo obecnych zawirowań i wirusa COVID-19, gdyż są  najbardziej odporne na kryzys – mówi Agata Karolina Lasota – dyrektor zarządzająca  Międzynarodowego Centrum Obsługi Inwestorów  i Biznesu  LBC Invest.

Rośnie również możliwość  wyboru  lokali usługowych w nowych osiedlach. Dla wygody przyszłych mieszkańców tworzone są całe zaplecza handlowo-usługowe, które przyjmują często formę pasaży.

Lokale usytuowane na parterach zwiększają rentowność inwestycji, gdyż uzyskują wyższe ceny za metr kwadratowy najmu. Projekty umożliwiają z reguły możliwość łączenia powierzchni sąsiednich lokali. Metraż oferowanych lokali jest zróżnicowany.  W ofercie dostępne są zazwyczaj powierzchnie od 50 metrów kwadratowych do kilkuset metrów.   Najemcy sieciowi najchętniej wybierają powierzchnie powyżej 100 m2 np. na sklepy spożywcze czy drogeryjne, a najemcy prywatni mniejsze lokale z przeznaczeniem np. pod kwiaciarnie, salon fryzjerski czy inne usługi. Lokale usługowe na nowych osiedlach kupują również przedsiębiorcy, by prowadzić w nich działalność.

Również wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę dla dużych centrów handlowych, pozwoliło zwiększyć obroty i rentowność kameralnych lokali usytuowanych w kompleksach mieszkalnych w nowych inwestycjach.

Redłowo nową dzielnicą biznesową w Gdyni

Chętnych w Trójmieście do inwestowania w powierzchnie komercyjne znajdujące się na terenie kompleksów mieszkaniowych nie brakuje.  Powstają nowe inwestycje obfitujące  w atrakcyjne pod względem estetyki, standardu i funkcjonalności rozwiązania. Obecnie podstawą niemal każdej inwestycji jest jej bezpieczeństwo i wygoda.

– Mimo epidemii, niesłabnącym zainteresowaniem  cieszy się realizacja w Gdyni Redłowie, która jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Gdyni – podkreśla Jessica Mendelson  – dyrektor ds. inwestycji LBC Invest –  inwestycja to  nadmorski kompleks  mieszkaniowo-biznesowy wyróżniający się również bogatą ofertą pasażu usługowego oraz strefą nowoczesnych biur, co jest niezwykle istotne przy wyborze nieruchomości inwestycyjnej ze względu na atrakcyjną lokalizację i jej rentowność – dodaje.

Deweloperzy odpowiadają na nowe oczekiwania klientów

Zmieniają się oczekiwania i możliwości klientów, a wraz z nimi zmienia się oferta deweloperów. Inwestorzy wybierają inwestycje z nieszablonowymi rozwiązaniami i nowatorskie projekty.

– Deweloper, który chce osiągnąć sukces, musi przede wszystkim znać potrzeby i oczekiwania klientów, tak by swą ofertą jak najlepiej na nie odpowiedzieć. Dotyczy to zwłaszcza miast szybko rozwijających się pod względem mieszkalnictwa i biznesu jak: Warszawa, Kraków czy Gdynia,  gdzie oferta nowych mieszkań i lokali handlowych  jest bardzo bogata – mówii– Marek Niezgoda  analityk rynkowy

Pozyskanie wiarygodnych najemców i umów najmu gwarantujących stabilność zwrotu z inwestycji cieszy się dużym zaufaniem klientów.

W celu ułatwienie inwestorom prywatnym realizacji procesu inwestycyjnego, deweloperzy  trójmiejscy powierzyli sprzedaż lokali usługowych,  firmie doradczej  LBC Invest biorąc pod uwagę jej długoletnie relacje biznesowe z kluczowymi uczestnikami rynku.  Współpraca  ta umożliwi klientom przeprowadzenie  profesjonalnej komercjalizacji zakupionych lokali usługowych, która jest istotna dla wysokości zysku z wynajmu.

–  Obserwując rynek nieruchomości komercyjnych i ilość nie wynajętych powierzchni handlowych w topowych lokalizacjach Gdyni, jestem w pełni usatysfakcjonowany, iż mogłem skorzystać z tej innowacyjnej opcji sprzedaży  wszelkie ryzyka z nią związane zostały zredukowane – mówi Tomasz Soliński prywatny   inwestor. 

Jak przyznają deweloperzy takie łączenie projektów jest bardzo wysoko oceniane przez zadowolonych kontrahentów.

–  Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i  wygoda kontrahentów,   którzy mogą liczyć na kompleksową i profesjonalną obsługę  na każdym etapie inwestycji. Wymagające czasy to nakaz  elastycznych rozwiązań. W ramach naszych działań przeprowadziliśmy szereg bardzo owocnych rozmów z inwestorami, którzy dostrzegają potencjał naszego modelu biznesowegoFirma LBC Invest  od lat świadczy zintegrowane usługi najwyższej jakości, pomagając podejmować klientom właściwe decyzje biznesowe   – mówi jeden z  gdyńskich deweloperów – Paweł Stefańczyk .

W realizacjach  redłowskiech  klienci mogą nabyć również mieszkania inwestycyjne pod wynajem korporacyjny dla biznesu  w programie realizowanym  przez firmę LBC Invest.  Inwestycje obsługują: biuro sprzedaży w Gdyni przy al. Zwycięstwa 241 mieszczące się w budynku Tritum Business Park oraz biuro sprzedaży w Warszawie przy ul. Złotej 59.

Dodaj komentarz