praca rzeszow

Praca w Rzeszowie czeka na Ciebie!

Jeżeli szukasz pracy w Rzeszowie lub okolicach, mamy dla Ciebie garść praktycznych wskazówek, jakie pomogą Ci przyśpieszyć cały ten proces. Bez względu na to, czy będzie to Twoja pierwsza praca, czy też szukasz lepszych warunków zatrudnienia i możliwości awansu, ten krótki poradnik pewno okaże się przydatny. Na początku musisz sobie uświadomić, iż kłopoty ze znalezieniem nowej posady nie muszą oznaczać, że jesteś w jakiś sposób gorszy od innych kandydatów. Może po prostu popełniasz kilka podstawowych błędów. Jak się przed nimi ustrzec?

Znajdź solidny portal ogłoszeniowy

Po pierwsze przestań narzekać, że inni mają pracę dzięki znajomościom i rozbudowanym kontaktom. Nawet jeśli czasem jest to prawdą – na pewno na nic się nie zda. Musisz wziąć sprawy w swoje ręce, zastanowić się nad swoimi dobrymi stronami i zyskać przewagę nad konkurencją. Pracy raczej nie znajdziesz w jeden dzień. Poświęć więc czas na poszukiwania ofert. Dobrym miejscem na zalezienie Praca Rzeszów będzie specjalistyczny portal ogłoszeniowy. Bądźmy szczerzy – dziś raczej nikt nie szuka już pracy w gazetach. Internet jest świetnym narzędziem, jednak ma swoje minusy. Pamiętaj, że nie tylko Ty możesz znaleźć tam pracodawcę, ale pracodawca może znaleźć Ciebie np. na Facebooku. Nie jest to rzadką praktyką. Jeśli posiadasz profil publiczny zadbaj o to, aby nie umieszczać na nim treści, które mogłyby Cię skompromitować w oczach rekrutera.

Dobrze zrobione CV to podstawa

Niezwykle ważnym krokiem jest stworzenie CV. Być może właśnie ono zwróci uwagę pracodawcy, czego skutkiem będzie zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną. Powinno mieć staranny i spójny wygląd. Nie przesadzaj z ilością treści, ale jednocześnie postaraj się jak najlepiej ukazać swoje zalety. W tym przypadku warto kierować się jedną prostą zasadą – niech Twoje CV stanowi odpowiedź na pytania: „Co mogę zaoferować pracodawcy?”, „Dlaczego jestem dobrym kandydatem na to stanowisko?”. Dobrym pomysłem będzie także napisanie listu motywacyjnego. Nawiąż w nim do wymagań stawianych przez pracodawcę i udowodnij, że je spełniasz. Zaznacz też, dlaczego pragniesz podjąć pracę w danej firmie. Zarówno CV, jak i list motywacyjny muszą być odpowiednio dopasowane – wrażenie, że rozsyłałeś je „masowo”, nie zmieniając nawet zdania, postawi Cię w złym świetle.

Poznaj firmę, w której chcesz zdobyć posadę

Jeśli zostaniesz zaproszony na rozmowę rekrutacyjną – nie zmarnuj tej szansy. Tutaj najważniejsze jest dobre przygotowanie i właściwa postawa kandydata. Zapoznaj się działalnością i polityką firmy, do której aplikujesz. Zazwyczaj większość informacji znajdziesz na stronie internetowej i profilach w mediach społecznościowych. Przećwicz w domu opowiadanie o swoim doświadczeniu, zaletach i sukcesach. Unikaj kłamstw, gdyż doświadczony rekruter z łatwością je zweryfikuje. Naucz się także mówić o swoich słabych stronach. W tym przypadku możesz zastosować pewien ciekawy zabieg i przekuć wady w atuty! Przykładowo: „Posługiwanie się językiem angielskim czasem sprawiało mi kłopot, dlatego zapisałem się na kurs. Teraz rozmowy w tym języku idą mi coraz lepiej”. W podobny sposób możesz postąpić z każdą inną cechą.

Dodaj komentarz