urzadzanie biura

Sposoby na małe i funkcjonalne biuro – radzi ekspert z Katowic

Urządzenie komfortowego biura nie jest niczym trudnym pod warunkiem, że mamy do dyspozycji dużą powierzchnię. Niestety wielu firm nie stać na wynajęcie przestronnego biura. Nie pozostaje im więc nic innego jak umiejętne zaaranżowanie niewielkiej przestrzeni. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach daje nam wskazówki dotyczące aranżacji małego biura.

Problemy z małym biurem

Jeżeli nie mamy doświadczenia w aranżacji powierzchni biurowych możemy mieć problemy z małym biurem. Jest ono miejscem, w którym liczy się dosłownie każdy centymetr. Kupienie szafy za szerokiej o dwa centymetry może na przykład sprawić, że nie będziemy w stanie zamknąć drzwi. Dodatkowo trzeba zdawać sobie sprawę, że musimy nie tylko zmieścić w nim wszystkie meble i sprzęty biurowe, ale też zapewnić swoim pracownikom odpowiednią ilość miejsca (ilość wolnej przestrzeni na pracownika to co najmniej metry kwadratowe wolnej podłogi, jeżeli powierzchni biura wynosi 13 metrów kwadratowych).

Jakie meble biurowe sprawdzą się w małym biurze?

Zdaniem eksperta z salonu mebli biurowych w Katowicach – nawet w małym pomieszczeniu można stworzyć wygodne biuro wybierając odpowiednie meble biurowe. Jeżeli mamy do zaaranżowania niewielkie biuro unikajmy ciemnych i masywnych szaf i biurek. Wszystkie meble (a także sprzęty biurowe) powinny być lekkie i funkcjonalne. Warto wybierać takie umeblowanie, które w razie potrzeby można złożyć lub coś na nim postawić.

Ciekawym rozwiązaniem do małego biura są miękkie pufy pełniące jednocześnie funkcję skrzynek do przechowywania. Zamiast masywnych foteli biurowych wybierajmy minimalistyczne, ale wygodne krzesła lub hokery. Jeżeli nie potrzebujemy dużego biurka, warto jest zainwestować w niewielkie biurko posiadające funkcję regulacji wysokości.

Doskonałym rozwiązaniem, gdy dysponujemy ograniczoną powierzchnią są składane meble. Jeżeli zamierzamy pracować w większym zespole, możemy rozłożyć stół, natomiast po zakończonej pracy – złożyć go i zyskać więcej miejsca.

Możemy zyskać więcej przestrzeni montując szafy i półki aż pod sam sufit. Wówczas mniej potrzebne przedmioty i dokumenty umieszczamy na dole i na górze, a te, z których korzystamy na bieżąco – na linii naszego wzroku. Ważne jest, żeby szafki i szafy posiadały przesuwane drzwi – dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy potrzebowali dodatkowej przestrzeni na ich otwieranie.

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach radzi również zainteresować się meblami na kółkach (na przykład mobilnymi szafkami), które możemy przesunąć w dowolne miejsce, natomiast, gdy nie będziemy już z nich korzystać – wstawić je pod stół lub pod biurko).

W małych biurach należy zrezygnować z masywnych elementów dekoracyjnych, takich jak na przykład duże donice z kwiatami czy rzeźby.

Sposoby na optyczne powiększenie niewielkiego biura

Kiedy posiadamy małe biuro, możemy postarać się optycznie je powiększyć. W tym celu dobrze jest korzystać z jasnych kolorów (nie musi być to koniecznie biały – funkcję tę spełnią również szarości, pastele czy beże). Biuro będzie wydawało się większe, jeżeli będzie dobrze oświetlone. Jako aranżacje okienne warto zastosować jasne i nie zajmujące wiele miejsca rolety (zdecydowanie powinniśmy zrezygnować z ciężkich zasłon). Musimy zadbać także o niezależne oświetlenie każdego stanowiska pracy.

Innym sposobem na optyczne powiększenie przestrzeni biurowej jest umieszczenie w niej luster. Wybierajmy lustra duże (nawet sięgające do sufitu), bez masywnych ram.

Sprawdź ofertę na meble biurowe NoNameOffice

Adres: Księdza Biskupa Herberta Bednorza 2A/6, bud. B.1, 40-384 Katowice

Dodaj komentarz