Transport ciężkiego kalibru

Transport ciężkiego kalibru

DB Schenker przewozi 1400 elementów dla nowej linii kolei miejskiej we Frankfurcie. Jest to część dużego, kilkumiesięcznego projektu budowlanego.

DB Schenker zajmuje się dużym zleceniem we Frankfurcie, zapewniając kluczowe wsparcie przy budowie nowej linii kolei miejskiej.

Część nowej linii będzie przebiegać przez dwa tunele o długości 850 metrów każdy. Właśnie do tych tuneli DB Schenker dostarcza ciężarówkami na plac budowy pierścienie ze zbrojonego betonu – operator logistyczny przewiezie 1400 takich pierścieni, a każdy z nich składa się z sześciu części i waży 27 ton.

„Elementy są transportowane od producenta w północnych Niemczech do terminalu cargo na lotnisku we Frankfurcie pociągiem towarowym”, mówi Stefan Kümpel, Project Manager z zespołu transportów specjalnych DB Schenker. W ciągu kilku miesięcy pojawi się w sumie 47 pociągów, z których każdy będzie przewoził 180 elementów składowych – ułożonych w stosy po trzy i o łącznej masie ponad 800 ton. Do transportu ładunków z pociągu na samochody ciężarowe pracownicy DB SCHENKERjetcargo wykorzystują wózki widłowe dużych udźwigów.

„Jeden pociąg odpowiada 30 ładunkom samochodów ciężarowych”, wyjaśnia Stefan Kümpel. Dwie ciężarówki DB Schenker wykonują przewozy wahadłowe na 16-kilometrowej trasie między terminalem towarowym a placem budowy.

„Odpowiadamy za wiele zadań, jednak do tej pory nie wspieraliśmy tak dużego projektu budowy tuneli jak ten”, mówi Stefan Kümpel. Nowa linia kolejki miejskiej o długości 2,7 km, której część przebiegać będzie nad ziemią, połączy nowopowstałą dzielnicę miejską z centrum Frankfurtu.

Dodaj komentarz