Wejście polskich startupów na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej

Działalność polskich startupów w znacznej większości opiera się na eksporcie swoich towarów i usług poza granice kraju. Pozwala to na zdobywanie większej liczby kontrahentów oraz generowanie znacznie wyższych przychodów. Gdyby nie notowano współpracy z zagranicznymi firmami, obroty polskich startupów mogłaby spaść nawet o połowę, co byłoby bardzo dużym problemem. Pozostawałoby to z pewnością wiele przedsiębiorstw pod ścianą, a w niektórych przypadkach mogłoby to skończyć się upadłością. Na szczęście, obecnie nie ma takiej obawy, wszystko zmierza bowiem w jak najlepszym kierunku.


Polskie startupy w Arabii

Współpraca polskich startupów ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi

Ogromną szansą na sukces i duże przychody jest nawiązanie ścisłej współpracy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, gdzie wdraża się kolejne innowacje technologiczne. Stwarza to doskonałą okazję do zwiększenia znaczenia polskich startupów na arenie międzynarodowej, zwłaszcza tych, które stawiają na nowoczesne i zaawansowane rozwiązania. Działające w Ministerstwie Gospodarki doradztwo ZEA musi jednak uprzednio nawiązać współpracę z tamtejszym Agentem, dopiero wówczas można podejmować kolejne kroki. Na Półwyspie Arabskim największą gospodarkę prowadzi Arabia Saudyjska, która jednak swoją działalność uzależniła niemal całkowicie od różnego rodzaju paliw. W związku z tym koniecznością stało się wdrożenie rozwiązań, które mogłyby zniwelować tę zależność na rzecz uzyskania dostępu do źródeł energii odnawialnej. Dlatego właśnie doradztwo ZEA postanowiło ułatwić między innymi polskim startupom pomoc w ramach działalności, której celem jest zwiększenie znaczenia sektora nie petrochemicznego. W ramach takich działań ułatwia się zarówno wejście na rynek saudyjski, jak i pełne doradztwo ZEA dla przedsiębiorców. Do dyspozycji polskich startupów pozostają konkretne miasta przemysłowe, w których udostępnia się jak najlepsze warunki do wprowadzania innowacyjnych technologii.

Wspieranie startupów w Arabii Saudyjskiej

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich działa wiele instytucji, których główną funkcją jest stałe i bieżące wspieranie działalności startupów z innych krajów, w tym Polski. Mile widziane są więc przedsiębiorstwa małe i średnie, których głównym kierunkiem działalności są zaawansowane technologie – teleinformatyczne, czy medialne. Dla startupów z różnych stron świata organizowane są również w Arabii Saudyjskiej specjalne eventy, których zadaniem jest pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. Dzięki takim wydarzeniom można skutecznie rozwinąć swoją działalność na arenie międzynarodowej, a nawet zdobyć rzeszę sponsorów. W ramach działań wdrażanych przez Arabię Saudyjską oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie w celu ograniczenia wykorzystywania paliw do poszczególnych działalności, wiele polskich startupów może zaistnieć na tamtejszym rynku. Powstało nawet specjalne doradztwo ZEA, którego głównym celem jest zachęcanie zagranicznych przedsiębiorstw do prezentowania stosowanych przez siebie nowoczesnych technologii w różnych sektorach przemysłu.

Dodaj komentarz