WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów

WOŚP dla polskich szpitali prosto z SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów

Firma SEGRO, deweloper, właściciel i zarządca nowoczesnych powierzchni magazynowych, udostępniła bezpłatnie 1 400 m2 przestrzeni w jednym z obiektów zlokalizowanym na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W nawiązaniu współpracy pośredniczyła agencja Rock Estate. 

Fundacja WOŚP, realizując cel powołanego przez siebie Funduszu Interwencyjnego na rzecz walki z koronawirusem, przechowuje w magazynie SEGRO w Ożarowie sprzęt ochrony osobistej oraz elementy wyposażenia medycznego, w tym m.in. maseczki chirurgiczne czy przyłbice ochronne, przeznaczone dla placówek ochrony zdrowia w całej Polsce. Fundacja, korzystając z udostępnionej powierzchni magazynowej, na bieżąco realizuje dystrybucję wyposażenia do jednostek w całym kraju. SEGRO wynajęło WOŚP powierzchnię magazynową bezkosztowo, wpierając tym samym szczytny cel, jakim jest niesienie pomocy polskim szpitalom i osobom zmagającym się ze skutkami pandemii.

– Pomoc niesiona lokalnym społecznościom, w których funkcjonuje SEGRO, to fundament działań naszej firmy od momentu jej powstania 100 lat temu. Pomoc ta jest szczególnie istotna w najbardziej wymagających momentach, jak ten, którego doświadczamy dziś w związku z epidemią. Jako aktywny członek tych społeczności spieszymy ze wsparciem dla wszelkich aktywności, których celem jest ochrona zdrowia i życia ludzkiego – wyjaśnia Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

– Decyzja o wynajmie magazynu na terenie SEGRO Business Park Warsaw, Ożarów na potrzeby Fundacji WOŚP, zrodziła się z chęci niesienia pomocy wszystkim potrzebującym. W tym trudnym czasie bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, dlatego zupełnie naturalnym było dla nas jak najszybsze zapewnienie powierzchni magazynowej, przeznaczonej na przechowanie sprzętu, niezbędnego do walki z koronawirusem – dodaje Waldemar Olejnik, Leasing Manager SEGRO.

– W sumie do szpitali, Domów Pomocy Społecznej i innych placówek ochrony zdrowia w Polsce trafi aż 2,6 mln trójwarstwowych maseczek chirurgicznych. A to tylko jeden z produktów, które zamówiliśmy by wesprzeć walkę z koronawirusem. Są też przyłbice ochronne, zestawy ochrony biologicznej i inne elementy, które cały czas zamawiamy. Aby sprawnie dotrzeć z naszymi darami do odbiorców w całej Polsce, niezbędna jest duża i nowoczesna przestrzeń magazynowa. Bez tego trudno sobie wyobrazić logistykę naszych działań w walce z koronawirusem. Udostępniony nam bardzo nowoczesny, bardzo funkcjonalny magazyn jest więc nie do przecenienia, za co bardzo dziękujemy – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP

SEGRO wspiera działania charytatywne nie tylko w Polsce, ale również na poziomie całej Grupy.

W trzech obiektach magazynowych, zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, firma zapewniła powierzchnię organizacjom zajmującym się redystrybucją żywności dla najbardziej potrzebujących grup społecznych. Dzięki przestrzeni udostępnionej w magazynach na terenie Acton Park Estate, Great Cambridge Estate oraz Deptford Trading Estate organizacje mogą przechowywać oraz przyjmować więcej datków żywnościowych, jak również pomagać wolontariuszom składującym żywność w sortowaniu i dostarczaniu jej lokalnej społeczności i wszystkim potrzebującym.

Dodaj komentarz