Wyposażenie samochodu

Co warto wiedzieć przed wypożyczeniem samochodu?

Usługi wypożyczania samochodów cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. Możliwość skorzystania z auta do własnej dyspozycji to wygoda, możliwość dotarcia w każde miejsce oraz niezależność. Osoby, które po raz pierwszy planują skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni samochodów, często nie wiedzą jednak, na czym dokładnie polega ta usługa, jakie dokumenty należy posiadać i na co jeszcze warto zwrócić uwagę podpisując umowę.

Czy każdy może wypożyczyć samochód i ile to kosztuje?

Każda wypożyczalnia posiada własny regulamin, który określa warunki korzystania z jej usług. Mimo tego, że mogą się one różnić między poszczególnymi firmami, każda wypożyczalnia wymaga, aby osoba wypożyczająca auto była w posiadaniu własnego prawa jazdy. Niektóre wypożyczalnie wymagają dodatkowo, aby dokument ten był w posiadaniu klienta od co najmniej roku, inne z kolei zastrzegają sobie prawo odmowy realizacji usługi dla osób w wieku poniżej 21 lat. Aby wypożyczyć samochód, oprócz ważnego prawa jazdy, należy również okazać przedstawicielowi wypożyczalni (lub przesłać skan) dowodu osobistego lub paszportu.

Cena wynajęcia auta z wypożyczalni może być bardzo zróżnicowana. Wpływ na nią ma bowiem wiele czynników takich, jak m. in. lokalizacja wypożyczalni, czas trwania wynajmu oraz rodzaj wybranego samochodu. Wypożyczalnie pozwalają na wynajęcie zarówno typowych aut miejskich, jak i samochodów dostawczych. Niektóre z nich posiadają w ofercie także samochody klasy premium. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, warto skorzystać z usług wypożyczalni internetowych, które oferują najbardziej atrakcyjne stawki za dobę użytkowania auta, a w dodatku często pojawiają się w nich ciekawe promocje cenowe.

Wypożyczenie samochodu

Jak szybko, sprawnie i bezpiecznie wypożyczyć samochód?

Najprostszym sposobem na wynajęcie auta jest skorzystanie z usług wypożyczalni online. Wystarczy wejść na jej stronę, założyć bezpłatne konto i za jego pośrednictwem zarezerwować wybrany samochód. Do jego wynajęcia nie jest konieczne posiadanie karty kredytowej – wystarczy zwykła karta debetowa, którą posiada praktycznie każda osoba dysponująca kontem bankowym. Zanim zamówimy auto, warto sprawdzić, czy wypożyczalna nie stosuje tzw. ukrytych opłat dodatkowych. Warto także wiedzieć, że wypożyczalnia udostępniając nam samochód zablokuje lub pobierze z karty płatniczej klienta depozyt – jego kwota w całej wysokości podlega zwrotowi, kiedy auto zostanie zwrócone w nienaruszonym stanie.

Wypożyczalnie online w większości przypadków pozwalają na odbiór auta we wskazanym przez klienta punkcie. Istnieje jednak także możliwość jego dostarczenia do innej lokalizacji, np. pod hotel, dom, na lotnisko lub dworzec. Za usługę tę jednak należy uiścić dodatkową opłatę, ale jest to opłacalne, gdyż auto możemy mieć do dyspozycji od razu po przyjeździe do danego miasta lub lokalizacji. Przed wynajęciem samochodu warto również sprawdzić, czy wypożyczalnia stosuje tzw. limity kilometrów, po przekroczeniu których naliczane będą dodatkowe koszty. Dowolną liczbę kilometrów na terenie Polski mogą przejechać klienci wypożyczalni online Express, której szczegółowa oferta dostępna jest na stronie: https://www.express.pl/pl/firma-express/oddzialy-i-punkty-wydan/balice

Dodaj komentarz