Commvault i NetApp rozszerzają ochronę dla środowisk chmury hybrydowej

Commvault i NetApp rozszerzają ochronę dla środowisk chmury hybrydowej

Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, ogłosiła uruchomienie, wspólnie z NetApp, rozwiązania NetApp Scale-out Data Protection (SDP). Umożliwia ono rozszerzoną obsługę szybkiego odzyskiwania krytycznych danych w hybrydowych systemach pamięci masowej NetApp. Rozwiązanie zapewnia funkcje zarządzania migawkami, tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych po awarii. NetApp SDP korzysta z portfolio NetApp, jest zasilany przez oprogramowanie Commvault Complete ™ Backup and Recovery.

Dzisiejsze firmy są oparte na danych. Utrata dostępu do tego krytycznego zasobu, spowodowana awarią lub np. oprogramowaniem ransomware, może być katastrofalna w skutkach. Technologie oparte na chmurze sprawiły, że dane stały się bardziej dostępne, jednak utrata krytycznego systemu nadal wiąże się z ryzykiem finansowym i utratą reputacji. Firmy muszą mieć możliwość szybkiego i niezawodnego odzyskiwania cennych danych biznesowych.

Dzięki rozwiązaniu NetApp SDP, Commvault i NetApp łączą oprogramowanie Commvault z NetApp HCI, All-Flash-FAS i StorageGRID.

Umożliwia to dostarczenie kompletnego pakietu usług, z szybkim i skutecznym wdrożeniem, łatwym skalowaniem i przechowywaniem obiektów on-prem. Dzięki szerokiemu wsparciu Commvault dla chmurowych kopii migawkowych oraz pełnego zestawu aplikacji oraz API i VM, Commvault i NetApp uprościły ochronę hybrydowych środowisk chmurowych, zapewniając niezwykle szybkie i niezawodne RPO/RTO. Wszystko to zapewnia bezpieczne, długoterminowe przechowywanie danych w zintegrowanej warstwie chmurowej .

“Gdy dochodzi do przestojów, dostęp i odzyskiwanie krytycznych danych, szczególnie w środowisku chmurowym, ma krytyczny wpływ na zdolność firmy do prowadzenia działalności biznesowej i wywiązywania się umów SLA” powiedział Ranga Rajagopalan, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w Commvault. „Jesteśmy dumni z bycia partnerem NetApp. Dzięki tej współpracy dostarczamy rozwiązania spełniające dzisiejsze oczekiwania rynkowe w zakresie wydajności, prostoty, skalowalności i kosztów, integrujące zarówno wdrożenia on-prem, jak i chmurę publiczną.”

„Dzięki długoletniemu partnerstwu Commvault i NetApp możemy oferować klientom niezawodność i prostotę zaprojektowanego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych, wykorzystującego siłę bogatego portfolio NetApp”- powiedział Brett Roscoe, wiceprezes ds. Zarządzania produktem w NetApp. „Wprowadzenie SDP zapewnia naszym wspólnym klientom proste, gotowe rozwiązanie, które wykorzystuje NetApp HCI w celu zwiększenia skalowalności i niezawodności oprogramowania Commvault w zakresie ochrony najważniejszych danych w środowiskach chmury hybrydowej.”

Commvault i NetApp, przez ponad 20 lat partnerstwa, wsparli w zakresie ochrony danych o krytycznym znaczeniu ponad 1200 klientów, dbając o ich dane zarówno w siedzibie, jak i w chmurze. Korzystając z integracji Commvault Complete ™ Backup and Recovery z gamą rozwiązań pamięci masowej NetApp, klienci mogą migrować, upraszczać i konwertować swoje krytyczne dane i obciążenia na preferowanego dostawcę chmury, maksymalizując tym samym swoje inwestycje.

NetApp’s Scale-out Data Protection jest dostępna w NetApp oraz u autoryzowanych partnerów NetApp.

Dodaj komentarz