Założenie start up

Dlaczego warto założyć startup?

Startup dla wielu jest pójściem na łatwiznę osób, które nie mają finansów na założenie własnej firmy i w dodatku boją się podjąć starania o kredyt lub inne źródło finansowania. Czy faktycznie warto założyć startup, czy może raczej jest bardziej wytwór marketingu niż rzeczywista możliwość? Pytania pojawiają się zapewne w głowie każdego przedsiębiorcy, który myśli o wejściu na rynek ze swoim pomysłem.

Zdobywanie wiedzy

Musisz mieć na uwadze przede wszystkim, że startupy nie kosztują Ciebie na pewno tyle, założenie działalności gospodarczej. To idealna okazja, aby zarządzać podmiotem, który pozwala Ci popełnić błędy. Kosztują Ciebie wtedy zdecydowanie mniej niż w przypadku zwykłej działalności gospodarczej. W ten sposób możesz nauczyć się podstawowych kwestii, jakie na pewno spotkają Ciebie w czasie zarządzania firmą. To także dobry sposób na oszczędności — jak wspomniano wcześniej nie ponosisz tak wysokich kosztów, co w przypadku prowadzenia firmy.

Siatka kontaktów

Prowadząc swój własny startup lub interesując się tą tematyką, na pewno spotkasz wiele ważnych osób, które pomogą Ci — nawet udzielając cennych wskazówek. Dodatkowo możliwe, że nawiążesz na tyle zwarte kontakty, że pozwolą one Ci pracować z inną osobą nad swoim startupem. W końcu co dwie — lub więcej — głowy to nie jedna.

Motywacja

Żadna literatura i wideoporadniki nie dadzą Ci tyle wiedzy i doświadczenia, co właśnie realizacją swoich pomysłów. Jeśli nie masz zbyt wiele zasobów finansowych, ale Twoja głowa jest pełna pomysłów, wówczas startupy są właśnie dla Ciebie. Posiadając startup będziesz mieć dodatkową motywację. To podobna logika, jak dodatkowe lekcje z języka obcego — zapewne sam nie usiadłbyś tyle samo razy do danego zagadnienia, co szkoła, która jest regularnie i zawsze.

Wiele osób na tym zyskało

Całkiem spora liczba podmiotów obecnych obecnie na rynku zaczynała od startupów. Mowa tutaj przede wszystkim o takich gigantach jak Netflix lub Uber. Zaczynało się wszystko od pomysłu. Na jego realizację pozwalały finansowania oraz — z czasem — wsparcie wpływowych osób. Bez tego byłoby zdecydowanie trudniej. Warto próbować. Nigdy nie wiesz, kiedy los się do Ciebie uśmiechnie i Twój startup nagle się wybije.

Startupy przez cały czas się rozwijają. Ten temat jest przez cały czas na topie w świecie biznesu. Dla wielu osób jest to nowa forma zakładania firmy. Jednak wystarczy się zagłębić nieco bardziej w historię. Startupy przeszły już naprawdę długi odcinek czasu.

Dodaj komentarz