Telefon w pracy

Jak zapomnieć o telefonie w pracy?

Efekty pracy są bardzo często hamowane przez użytkowanie telefonu. Samym problemem nie jest jego użytkowanie, ale robienie tego w niewłaściwych chwilach lub częstotliwościach. Zdecydowanie lepiej korzystać z niego na przerwach w pracy niż podczas wykonywania danej czynności, ponieważ rozpraszasz się wtedy. Co zrobić, żeby zapomnieć o telefonie? Jest na to kilka sposobów.

Wyłącz telefon

To bardzo radykalne rozwiązanie. Duża część osób na pewno nie zgodziłaby się na wyłączenie telefonu na 8 godzin. W tym czasie dziecko może potrzebować kontaktu z rodzicem lub odezwę się inna osoba, z którą są do załatwienia prywatne sprawy. Tutaj decyzja pozostaje do Ciebie. Jeśli nie będzie wzbudzało w Tobie ciekawości, czy czasami nie dostajesz w tej chwili kolejnego telefonu, wtedy możesz spróbować wyłączyć telefon na cały dzień pracy. Jednak ostrożnie — dla niektórych osób może być to niewłaściwe rozwiązanie i będą one co chwila włączać telefon i sprawdzać powiadomienia, a to w rezultacie wiąże się z jeszcze większą konsumpcją czasu.

Włącz tryb samolotowy

Innym mniej radykalnym rozwiązaniem jest włączenie trybu samolotowego w telefonie. Efekt będzie prawie taki sam jak w przypadku wyłączenia telefonu, jednak w sytuacji, kiedy szybko potrzebujesz sprawdzić, czy nie masz ważnego powiadomienia, wówczas przywrócisz funkcjonalność w telefonie zdecydowanie szybciej niż w przypadku w pełni wyłączonego telefonu. Włączanie trybu samolotowego oznacza dla Ciebie brak połączenia z siecią telefoniczną i internetem.

Skorzystaj z dedykowanych aplikacji

Jeśli chcesz poprawić efekty swojej pracy poprzez odłożenie telefonu, powinieneś zdecydować się na dedykowane aplikacje. Przykładem może być między innymi Stay Focused. To rozwiązanie, które pomoże Ci wyrobić dobre nawyki w (nie)używaniu telefonu. Sam wybierasz rodzaj sadzonki — ta określa czas, jaki jest potrzebny na rozrost rośliny. Kiedy używasz telefonu, roślina obumiera. Im mniej razy weźmiesz smartfona do ręki, tym ładniejsza roślinka Ci wyrośnie. Po kilku takich próbach uzyskasz już małą plantację swojej produktywności, a w dalszej perspektywie czasowej ogromny las. To wizualizacja Twojej pracowitości.

Poprawa produktywności nie jest trudną kwestią. Wystarczy na kilka godzin zapomnieć o telefonie. W ten sposób będziesz mógł skupić się maksymalnie na swoich obowiązkach i zadaniach. Pamiętaj, że w dalszej perspektywie taka efektywność w pracy może przełożyć się na awans i podwyżkę w pracy z racji osiągania lepszych efektów.

Dodaj komentarz