ksiegi rachunkowe

Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez biuro rachunkowe z Warszawy Śródmieścia

Biuro rachunkowe z śródmieścia Warszawy to miejsce idealne dla wszystkich osób zobligowanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych. To właśnie tu można zlecić kontrolowanie finansów swojej działalności gospodarczej. Dlatego, jeżeli masz problem z dopełnianiem obowiązków wynikających m.in. z prawa podatkowego czy administracyjnego skorzystaj z oferty specjalistów. Dowiedz się w czym Ci może pomóc biuro rachunkowe z Warszawy Śródmieścia.

Księgi rachunkowe – co to jest?

Osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą, mierzą się z wieloma obowiązkami, nierzadko trudnymi (zwłaszcza gdy brakuje im wykształcenia w dziedzinie rachunkowości i księgowości). Jednym z zadań, odgórnie narzuconych na przedsiębiorcę przez prawo – jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Służą one do ewidencji wszystkich operacji przeprowadzonych przez właściciela firmy, w związku z produkcją towarów, świadczenia usług itp. Przedsiębiorca w związku z charakterem działalności może wybrać sposób prowadzenia tego typu rejestru, ewentualnie wynika on z treści ustawy mówiącej o metodzie nadzorowania ksiąg rachunkowych. Warto wiedzieć, że ten system ewidencji jest obowiązkowy dla firm, które prowadzą pełną księgowość.

Kto może prowadzić księgi rachunkowe?

Podmioty gospodarcze zobligowane do prowadzenia ksiąg rachunkowych mogą korzystać z usług specjalistów np. biura rachunkowego z warszawskiego Śródmieścia. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi zatrudniać księgowej. Jednak w takiej sytuacji musi on:

 • powiadomić fiskusa o tym, że biuro rachunkowe z Warszawy Śródmieścia prowadzi jego księgi rachunkowe. Ma na to 15 dni od dnia wydania dokumentów.
 • zagwarantować dostępność do akt oraz dowodów księgowych zewnętrznym instytucjom, które przeprowadzają kontrolę. Ewentualnie zobligowany jest do umożliwienia nadzoru w siedzibie jednostki lub w innym miejscu, jeżeli organ sprawujący kontrolę na to pozwolił.

Każdy przedsiębiorca korzystający z usług biura rachunkowego z warszawskiego Śródmieścia musi mieć świadomość, że wybór tej jednostki do sprawowania kontroli nad jego księgami, nie zwalnia go z odpowiedzialności karnej za błędy popełnione w rejestrze.

Co jeszcze może za Ciebie zrobić biuro rachunkowe ze Śródmieścia Warszawy?

Zakres czynności wykonywanych przez biuro rachunkowe z warszawskiego Śródmieścia jest bardzo rozwinięty. Dlatego też w tym miejscu bez problemu można kontrolować stan majątkowy swojej działalności. Ponadto oferowane jest prowadzenie ewidencji VAT oraz ryczałtowej ewidencji przychodów, jak również przygotowywanie dokumentacji typu CIT i PIT. Co więcej, biuro rachunkowe z warszawskiego Śródmieścia także zajmuje się:

 • kontaktem w imieniu klienta z Urzędem Skarbowy, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Państwową Inspekcją Pracy;
 • reprezentowaniem interesów klienta w urzędach oraz podczas kontroli wykonywanych przez podmioty zewnętrzne;
 • przeprowadzaniem audytów;
 • tworzeniem sprawozdań finansowych;
 • obsługą JPK;
 • naliczaniem wynagrodzeń;
 • tworzeniem teczek osobowych;
 • rejestracją pracowników w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych;
 • sporządzaniem deklaracji PFRON;

Oferta biura rachunkowego z Warszawy Śródmieścia to nowoczesny sposób prowadzenia firmy!

Warto wiedzieć, że biuro rachunkowe z warszawskiego Śródmieścia umożliwia przedsiębiorcy prowadzić księgi rachunkowe online. Oznacza to, że potrzebny jest mu tylko dostęp do Internetu oraz sprawny komputer, aby wykonać wszystkie niezbędne czynności z zakresu księgowości. Ponadto w tym wypadku nie trzeba instalować na swoim sprzęcie dodatkowego programu, ponieważ cały system znajduje się w tzw. wirtualnym świecie. Oczywiście, dostęp do danych jest zabezpieczony hasłem i indywidualnym loginem. Program ten to także idealny sposób przekazywania pracownikom biura rachunkowego – dokumentacji oraz informacji na temat przedsiębiorstwa. Jak również służy do wystawiania darmowych faktur. Dlatego też usługi biura rachunkowego z Warszawy Śródmieścia są praktycznym rozwiązaniem dla podmiotów gospodarczych z całej Polski.

Dodaj komentarz