spotkanie

Spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym – jak się przygotować?

Kiedy podejmiesz decyzję o wykupieniu dodatkowej polisy na życie, musisz dobrać odpowiedni wariant do swoich potrzeb. Okazuje się, że nie jest to wcale takie proste ze względu na ilości działających w tym temacie firm i mnogość ich ofert. Przeglądając kolejne propozycje, można pogubić się w dostępnych możliwościach. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru pomocne będzie umówienie się na rozmowę z doradcą ubezpieczeniowym. 

Obowiązki doradcy ubezpieczeniowego

Podstawowym zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest pośrednictwo pomiędzy interesantem a podmiotem takim jak firma ubezpieczeniowa. Odbywa się to poprzez dobranie odpowiedniego wariantu polisy do oczekiwań klienta. Warto pamiętać, że zadaniem pośrednika nie jest przymuszenie do wykupienia danego produktu. Agent ubezpieczeniowy nie jest sprzedawcą, powinien więc słuchać dokładnie interesanta i odpowiadać na każde jego pytania. 

Jak umówić się na spotkanie z doradcą ubezpieczeniowym?

Aby umówić się na spotkanie z doradcą, wystarczy wykonać telefon do firmy ubezpieczeniowej, której oferta nas interesuje. Podczas uzgadniania terminu spotkania agent podpowie, jakie informacje i dokumenty należy przygotować, by rozmowa dała jak najlepsze rezultaty. Na podstawie wywiadu doradca będzie w stanie dopasować wariant ubezpieczenia do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że podczas rozmowy nie tylko przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej powinien zadawać pytania. Zanim dokonasz wyboru, musisz wiedzieć o kilku bardzo istotnych kwestiach.

O co pytać agenta ubezpieczeniowego?

Zanim przystąpisz do podpisania umowy, pozyskaj kluczowe informacje na temat polisy. Kwestia ubezpieczenia jest niezwykle istotna, dlatego nie można podejmować decyzji pochopnie. Należy upewnić się, jak wygląda koszt składki i czy ma na nią wpływ wiek ubezpieczonego. Ważną kwestią są także dodatki do umowy. Każdy uzupełniający wariant może powiększać miesięczną składkę, dlatego dowiedz się, co obejmuje podstawowy pakiet, a co wariant z dodatkowymi opcjami umowy. 

Wyłączenia odpowiedzialności 

Nie zapomnij także o uzyskaniu informacji na temat wyłączenia odpowiedzialności, czyli sytuacji, w których firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty odszkodowania. Jest to bardzo ważna kwestia, która pozwoli uniknąć rozczarowania związanego z nieotrzymaniem zadośćuczynienia. Każda firma określa sytuacje, w których może odmówić wypłaty świadczenia. Mogą to być np. śmierć w wyniku samobójstwa, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy uczestnictwo w bójkach.

Jak wygląda wywiad z doradcą?

Ankieta przeprowadzona przez agenta ubezpieczeniowego jest podstawą do przydzielenia wariantu umowy. Aby uzyskać wszelkie potrzebne informacje, przedstawiciel firmy ubezpieczeniowej będzie pytał między innymi o sytuację finansową oraz stan zdrowia. Podczas rozmowy, na której ustala się termin spotkania, możesz zostać poproszony o przygotowanie dokumentacji historii chorób oraz dokumentacji finansowej, związanej np. z lokatami. Formularz ankiety dotyczący kondycji zdrowotnej powinien zostać przez Ciebie sumiennie wypełniony. Szczerość jest bardzo ważna podczas ustalania odpowiedniego wariantu ubezpieczenia. 

Zakup ubezpieczenia

Aby zakupić ubezpieczenie ,konieczne jest dopełnienie wszelkich formalności. Wniosek pomaga wypełnić doradca. Wywiad przeprowadzony przez pośrednika firmy ubezpieczeniowej stanowi podstawę do jego wypełnienia. Dokument zostanie skierowany do centrali firmy, a na jego postawie wystawiana jest polisa. Klient powinien otrzymać następnie wszystkie dane do wpłaty należności za składkę ubezpieczenia. 

Czy można zakupić polisę online?

Oczywiście istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia drogą elektroniczną. Każda firma ubezpieczeniowa dysponuje stroną internetową, na której można dowiedzieć się o szczegółach współpracy. Jeśli jednak masz wątpliwości związane z ofertą lub po prostu wolisz wspomóc się doświadczeniem specjalisty, umów się na spotkanie z doradcą. Pamiętaj, że w każdej wybranej możliwości kontaktu z ubezpieczycielem liczy się dokładne zapoznanie z ofertą i jej warunkami.

Dodaj komentarz