jakie szkolenie wybrac

Szkolenia Agile – które wybrać, dla kogo i w jakim celu?

  

Sformułowanie agile tłumaczymy jako zwinny w kontekście określania sposobu zarządzania projektami. Tak więc, szkolenia z zakresu Agile przygotowują uczestników do realizowania projektów z wykorzystaniem efektywnych technik zwinnego zarządzania. W praktyce, chodzi o to, by realizować poszczególne zadania będąc w ciągłej współpracy z klientem oraz przy stałej gotowości na częste zmiany i korekty. Szybkie dostosowywanie się do zaistniałych warunków oraz wprowadzanie koniecznych zmian powoduje, że techniki zwinne są niesamowicie skuteczne. Aby bliżej zapoznać się ze specyfiką Agile i otrzymać narzędzia do zwinnego zarządzania projektami, warto wybrać odpowiednie szkolenie. 

Szkolenia Agile – szeroka oferta dostosowana do Twoich potrzeb 

Z racji tego, że specyfika zwinnego zarządzania projektami jest dosyć obszerna, szkolenia Agile mogą dotyczyć wielu aspektów pracy i to w różnych zespołach. Wielu właścicieli firm i dyrektorów departamentów decyduje się na wprowadzenie zasad Agile w swojej firmie zaczynając od zmian w dziale HR. Dla pracowników działu zarządzania zasobami ludzkimi dedykowane są dwa szkolenia: Agile HR Foundation oraz Agile HR Implementation. 

Dodatkowo warto zainteresować się szkoleniem z tworzenia Persony w HR, podczas których coach zaznajamia uczestników z potrzebą identyfikowania Persony, wskazuje błędy, których warto unikać oraz dzieli się wskazówkami. 

Efektywne zarządzanie projektami wymaga odpowiedniej komunikacji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami projektu oraz różnymi zespołami projektowymi. W tym celu warto wziąć udział w szkoleniu Deep Talk Master, którego program skupiony jest wokół budowania dobrej i efektywnej komunikacji. 

Dla kogo skierowane są szkolenia z technik zwinnego zarządzania projektem? 

Programy szkoleń z zakresu Agile tworzone są z myślą o zespołach projektowych, które chcą wprowadzić zwinne zarządzanie do swojej codziennej pracy. W większości są to pracownicy działów IT, Finansów, Sprzedaży oraz Marketingu, ale nie tylko. Ze szkolenia z zakresu metod zwinnego zarządzania korzystają również pracownicy firm, które dopiero planują wdrożenie Agile w najbliższym czasie, a także działy współpracujące z IT, które chcą wspólnie, efektywnie realizować zadania. Szkolenie Agile jest skierowane do tych, którzy chcą zwiększyć umiejętności zarządzania projektami i organizacji pracy. Dzięki wdrożeniu zasad Agile wiele zespołów bez problemu radzi sobie nawet z największymi wyzwaniami, w tym realizowaniem wielu projektów jednocześnie. 

Co zyskasz biorąc udział w płatnym szkoleniu Agile? 

Biorąc udział w profesjonalnych szkoleniach Agile zyskasz dostęp do specjalistycznej wiedzy, narzędzi i materiałów. Ze względu na to, że kursy przewidują rozmowy z osobami, które wdrożyły już zwinne zarządzanie w swojej firmie oraz praktyczne ćwiczenia z efektywnego zarządzania projektami, zyskasz również niewielkie doświadczenie i umiejętności praktyczne. Ponadto nauczysz się podchodzić do zadań stricte projektowo i poprawisz komunikację pomiędzy różnymi, współpracującymi ze sobą działami. Co więcej, profesjonaliści prowadzący szkolenia z technik zwinnego zarządzania projektami pomagają poszczególnym uczestnikom zwiększyć indywidualną efektywność. 

Dodaj komentarz