zamek

Wymiana wkładki gerda. Kto może zrobić to profesjonalnie?

Głównym celem każdych drzwi zewnętrznych jest ochrona obiektu przed potencjalnymi włamywaczami. To rozumie się samo przez się, że jeśli twój dom ma lepsze zabezpieczenia – tym więcej ochrony będzie miał przed każdym niedoszłym włamywaczem. Wiele osób może powiedzieć: „jaki jest tego sens? Przecież włamania i tak się nie zdarzają.” W rzeczywistości włamania zdarzają się wtedy, gdy ktoś zdecyduje, że jest coś, co warto zabrać z danej osoby i jej domu. Ale to wszystko zależy od tego, jak dobre są zamki do drzwi w naszych domach; jako że większość ekspertów twierdzi, że zyskanie czasu jest kluczowe, ponieważ utrudnia wykonanie działania (tj. otwarcie zamkniętych drzwi). Podsumowując, z lepszej jakości zamki na drzwi, można stworzyć przeszkodę dla intruzów.

Ważna jest regularna wymiana zamka

W każdych drzwiach znajdują się zamki, które powinny być wymieniane przynajmniej raz na kilka lat. Również, gdy zauważymy pierwsze oznaki nieprawidłowego działania mechanizmów to idealny moment na podjęcie działań związanych z ich wymianą. W takiej sytuacji najlepiej odwiedzić firmę Gerda i wybrać jedną z ich różnorodnych ofert, wśród których znajduje się Wymiana wkładki bębenkowej – wykonanej z konkretnego materiału, posiadającego w praktyce skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe. Firma działa od kilku lat współpracując z dużymi producentami okuć drzwiowych, którzy chętnie pomogą nam w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości związanych z kwestiami montażu czy konserwacji – takie rozwiązanie to z pewnością najlepszy sposób na kontakt z nimi i zachowanie odpowiedniego bezpieczeństwa i komfortu mieszkania.

Samodzielna wymiana zamka

Wymiana wkładki gerda w drzwiach nie jest trudna. Wystarczy kilka narzędzi, a mianowicie śrubokręt krzyżakowy do odkręcenia śrub mocujących klamkę i zapadkę. Po pomyślnym wykonaniu tej pierwszej części naszego zadania, dokonamy dokładnych pomiarów, po czym wybierzemy zupełnie nowy zamek, który najbardziej nam odpowiada i zamontujemy go szczelnie na miejscu, przy czym potrzeba będzie mniej niż 5 dodatkowych śrub! Jeśli jednak nie ma problemu ze znalezieniem tych przyrządów lub czasu dla siebie – co z pewnością istnieje – to równie dobrze można zająć się wszystkim korzystając z usług ślusarzy z https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa.pl .

Dodaj komentarz