Popularne systemy informatyczne dla firm

3 popularne systemy informatyczne dla firm – do czego służy konkretne oprogramowanie?

Korzystanie z rozwiązań informatycznych to obowiązek każdej firmy, która pragnie sprawnie prowadzić swoją działalność oraz podążać za duchem czasu. Przedsiębiorstwa mają do dyspozycji szereg systemów, których głównym zadaniem jest ułatwienie ich codziennej pracy oraz usprawnienie podejmowanych działań. Do najpopularniejszych z nich należą: system WMS, CRM, i ERP. Jakie funkcje oferuje każde z nich i kiedy warto zdecydować się na ich wdrożenie?

System CRM do skutecznej obsługi klienta

System CRM jest rozwiązaniem informatycznym, które służy do gromadzenia, przechowywania oraz zarządzania danymi o klientach będącymi w posiadaniu firmy. Jego wdrożenie pozwala na lepsze i skuteczniejsze zarządzanie sprzedażą, działaniami marketingowymi oraz obsługą posprzedażową. Jego obecność ułatwia kierowania kampaniami pozyskiwania leadów oraz zwiększania lojalności aktualnych klientów.

System CRM pozwala firmie mieć w zasięgu ręki pełną bazę klientów oraz kompletną historię komunikacji z nimi. W działaniach marketingowych narzędzie to umożliwia skuteczny dobór metod stosowanych w konkretnych kampaniach, w sprzedaży z kolei pozwala poprawić efektywność działań nastawionych na konwersję. System CRM powinien znaleźć się w każdej firmie, która pragnie zapewnić swoim klientom dobrą jakość obsługi oraz podnieść skuteczność prowadzonych działań marketingowych.

Popularne systemy informatyczne dla firm

System ERP do planowania zasobów przedsiębiorstwa

Zasadniczym zadaniem systemu ERP jest ujednolicenie rozwiązań informatycznych oraz uporządkowanie przebiegu procesów realizowanych w firmie. Jego wdrożenie daje przedsiębiorstwu pełną kontrolę nad procesami oraz możliwość optymalizacji kosztów, przyspieszenia wymiany informacji i usprawnienia komunikacji wewnątrz organizacji.

Dostępne na rynku systemy ERP to rozbudowane rozwiązania, które oferują bardzo szeroką funkcjonalność. Jedną z nich jest zarządzanie magazynem, procesami zachodzącymi w jego obrębie oraz zasobami, co pozwala mieć pod lepszą kontrolą obieg towarów. System ERP składa się z poszczególnych modułów, które mogą być dowolnie ze sobą łączone, co pozwala na dostosowanie funkcjonalności oprogramowania do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

System WMS do zarządzania magazynem i jego zasobami

Dedykowanym oprogramowaniem do sterowania pracą magazynu jest natomiast system WMS od Dataconsult.pl. Rozwiązanie tego typu służy do koordynowania prac magazynowych oraz usprawniania wszystkich zachodzących w jego obrębie procesów. System WMS to rozwiązanie, z którego powinny korzystać wszystkie firmy prowadzące własny magazyn. Szczególną funkcją systemów tego typu jest bezbłędna lokalizacja towarów zgromadzonych w magazynie oraz kontrolowanie przebiegu ich obrotu.

System WMS pozwala na kontrolowanie ilościowe i asortymentowe przyjmowanych towarów, przez co świetnie sprawdza się w dużych centrach logistycznych, gdzie ruch towarów jest bardzo intensywny. Umożliwia dodatkowo planowanie wysyłek towarów oraz optymalizowanie zasobów, co pozwala na poprawę wydajności pracy magazynu oraz skrócenie czasu „zamrożenia” zasobów. Oprogramowanie WMS może zostać zintegrowane z innymi systemami wdrożonymi w przedsiębiorstwie. W celu najlepszego wykorzystania oprogramowania w przedsiębiorstwie, warto skorzystać z audytu i doradztwa logistycznego.

Dodaj komentarz