Gabinet fizjoterapii

Co trzeba zrobić, otwierając gabinet fizjoterapii?

Jesteś fizjoterapeutą i chcesz rozpocząć własną prywatną praktykę? Pamiętaj, że nie ma żadnej drogi na skróty do założenia gabinetu. Jeśli jednak przygotujesz jasny plan działania i poświęcisz trochę czasu, możesz z powodzeniem założyć działalność.

Zbadaj lokalny rynek

Zanim założysz własny gabinet, zastanów się, do czego dążysz. Poznaj grupę docelową i konkurencję. Aby lepiej zrozumieć, jakiego typu klientów chcesz przyciągnąć, odpowiedz sobie na kilka pytań. Jakie osoby w Twojej miejscowości korzystają z usług fizjoterapeuty? Dlaczego zapisują się do niego na wizyty? Dlaczego miałyby wybrać Twój gabinet, a nie konkurencji. Gdzie spędzają czas (zarówno online, jak i offline)? Analizując poczynania konkurentów, poszukaj swojej niszy. Dzięki temu łatwiej osiągniesz sukces na lokalnym rynku.

Sposoby finansowania działalności

Zastanów się, czy będziesz oferować usługi prywatne, czy na NFZ? A może połączysz oba rozwiązania? Pomyśl, jakie zalety i wady ma każde rozwiązanie. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzesz, upewnij się, że wykonałeś niezbędne obliczenia. Sukces gabinetu będzie zależeć od Twojej zdolności do generowania wystarczających dochodów na pokrycie wydatków.

Teraz przyszedł czas na przygotowanie biznesplanu. Opisz w nim usługi, które zamierzasz oferować oraz sposób prowadzenia firmy. Istnieją strony internetowe, które mogą Ci w tym pomóc. Zastanów się nad każdym obszarem swojej działalności. Jeśli nie masz własnych środków na założenie firmy, pomyśl, w jaki sposób ją sfinansujesz. Bank, członkowie rodziny, przyjaciele, a może anioł biznesu?

Gabinet fizjoterapii

Znajdź lokal pod gabinet

Po dograniu szczegółów finansowych związanych z założeniem gabinetu, poszukaj odpowiedniego lokalu. Sprawdź dostępne opcje i przeanalizuj je pod kątem swojego budżetu. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy przynajmniej dwukrotnie ją przeczytać. Zwróć szczególną uwagę na to, co jest zapisane małym druczkiem.

Uwzględnij następujące kwestie. Jak długo trwa umowa? Kiedy (i na jakich warunkach) możesz ją wypowiedzieć? Jaką powierzchnię ma lokal i z ilu pomieszczeń się składa? Czy znajduje się w dobrej lokalizacji? Jak jest skomunikowany jest z resztą miasta? Czy w pobliżu znajduje się parking? Z ilu miejsc parkingowych mogą skorzystać Twoi klienci? Czy lokal znajduje się w bezpiecznej okolicy?

Zanim zarejestrujesz działalność, musisz przygotować odpowiednie dokumenty i spełnić niezbędne wymagania. Jeśli czujesz, że lista obowiązków Cię przytłacza, skorzystaj z pomocy doświadczonej firmy księgowej.

Aranżacja wnętrza

Kiedy klienci przychodzą do Twojego gabinetu, chcesz, by poczuli, że znaleźli się we właściwym miejscu. Dlatego musisz zadbać o wszystkie szczegóły, od wystroju poczekalni po sprzęt do rehabilitacji. Profesjonalny sklep fizjoterapeutyczny Astar – proponuje urządzenia do fizykoterapii i kinezyterapii. W ofercie znajdziesz m.in. aparaty do laseroterapii, hydroterapii, magnetoterapii, światłolecznictwa, krioterapii i presoterapii. Kolekcja obejmuje wałki, kształtki, taborety, stołki i kompleksowe wyposażenie sali.

Dodaj komentarz