Rynek pierwotny

Dlaczego warto inwestować na rynku pierwotnym?

Planując inwestycje w nieruchomości, powinniśmy zastanowić się jaki rynek wybrać. Za rynkiem wtórnym przemawia wiele zalet, jednak rynek pierwotny również może okazać się strzałem w dziesiątkę. Przekonaj się, dlaczego warto inwestować na rynku pierwotnym.

Nie kupujemy kota w worku

Mieszkania z rynku wtórnego mogą mieć wiele wad ukrytych. Nawet fachowiec może mieć problem z ich znalezieniem w przypadku wykończonego mieszkania. Na rynku pierwotnym problem ten nie występuje. Bez problemu można ocenić, jak przebiegają instalacje czy jak wygląda podział pomieszczeń. Widzimy również, jakie jest nachylenie ścian czy umiejscowienie ścian nośnych, czy umiejscowienie okien. Podczas odbioru mieszkania można skorzystać również z pomocy fachowca, który ustali jakie ewentualne usterki występują i to w gestii dewelopera jest ich naprawa.

Mieszkania w budynku z udogodnieniami łatwiej sprzedać

Coraz więcej kupujących zwraca uwagę nie tylko na standard wykończenia samego mieszkania, ale także budynku, w którym się ono znajduje. W przypadku nowoczesnego budownictwa standardem są windy, podjazdy dla niepełnosprawnych, garaże podziemne czy piwnice, które znacznie ułatwiają codzienne życie. Coraz więcej osób ceni sobie komfort życia, dlatego jest skłonnych zainwestować więcej w wymarzone mieszkanie, aby dostępne były wszystkie wygody.

Mieszkanie od dewelopera też może być w atrakcyjnej lokalizacji

Nowe budynki powstają zwykle na obrzeżach miast, ponieważ w centrum nie ma na nie miejsca. Ma to jednak swoje zalety. Często nieruchomości z rynku pierwotnego zlokalizowane są w spokojnych dzielnicach z dostępem do terenów zielonych, rekreacyjnych oraz z niezbędnym zapleczem. Deweloperzy dbają o infrastrukturę osiedlową, aby zachęcić kupujących do wyboru tej lokalizacji. Często też, ze względu na wzrost liczby mieszkańców na takich osiedlach, powstają nowe szkoły, przedszkola, a nawet małe galerie handlowe, dzięki czemu wszystko, co niezbędne do życia znajduje się w okolicy.

Rynek pierwotny źródłem sporych zysków.

Decydując się na inwestycję na rynku pierwotnym, można również sporo zarobić. Po zakupie mieszkania co prawda należy poczekać co najmniej rok albo dłużej aż do powstania całego budynku. Jednak zakończenie budowy wiąże się ze wzrostem wartości nieruchomości nawet o 10%. Jego dalsze wykończenie “pod klucz” może podnieść jego wartość o kolejne 5% albo nawet i więcej. Dobrze rozwinięta okoliczna osiedlowa infrastruktura również może podnieść wartość mieszkania.

Dodaj komentarz