Chmura obliczeniowa

Jaką chmurę obliczeniową wybrać dla swojej firmy?

Chmury obliczeniowe są przyszłością w świecie informatyki. Skąd taka śmiała teza? Wystarczy spojrzeć na rozwój trzech gigantów technologicznych. To właśnie one rozwijają się w kierunku działań chmurowych. Mowa tutaj oczywiście o Amazonie, Microsofcie i Google. To trzy firmy, które dominują w kwestii technologii chmurowych. Zapewniają przystosowanie firm do obsługi najnowszych technologii na całym świecie. W takim razie pytanie jest jedno — czyją propozycję lepiej wybrać?

Amazon Web Services

To na chwilę obecną największy dostawca chmur obliczeniowych na całym świecie. Od wielu lat konsekwentnie buduje swoją pozycję na rynku. Firma dostarcza oprogramowanie, które pozwala na szeroki rozwój swojej firmy. Od kwestii magazynowych po stricte aspekty usługowe. Jednak warto zastanowić się w tym miejscu, czy Twoja firma potrzebuje aż tak kompleksowej chmury obliczeniowej? Pamiętaj, że im bardziej rozbudowana infrastruktura, tym większa kadra IT będzie potrzebna do administrowania. Powinieneś patrzeć tutaj pod kątem ekonomicznym. Szkoda płacić za potencjał, który Twoja działalność będzie wykorzystywać w zerowym stopniu.

Microsoft Azure

Gigant jest największym dostawcą oprogramowania na całym świecie. Każdy użytkownik komputera na pewno kojarzy nazwę przedsiębiorstwa. Usługi chmurowe od Microsoftu oferują specjalistyczne instrumenty programistyczne, które pozwalają na tworzenie kolejnych narzędzi usprawniających i automatyzujących pracę. W tym kierunku zmierzają obecnie wszystkie wielkie korporacje na całym świecie.

Google Cloud Platform

To propozycja skierowana przede wszystkim dla usługodawców. Za pośrednictwem Google Cloud Platform firma ma możliwość tworzenia szeroko pojętych aplikacji, które pozwalają na świadczenie jeszcze bardziej jakościowych usług na rzecz swoich klientów. Samego Google nie trzeba nikogo przedstawiać, to wyszukiwarkowy gigant, który zdefiniował swoimi narzędziami świat marketingu na nowo.

Wybór zależy tak naprawdę od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności. Czym dokładnie trudni się Twoja firma i w jakim kierunku chciałbyś to rozwijać. To największe pytanie, na które po znalezieniu odpowiedzi na pewno będziesz w stanie określić dokładniej wybór dostawcy chmury obliczeniowej. Tutaj decyzja jest bardzo ważna. To zazwyczaj bardzo dużą inwestycją, która bardzo trudno zmienić w trakcie na inną propozycję. Na pewno wiązałoby się to z kolosalnymi kosztami.

Dodaj komentarz