Warunki kredytów

Jakie warunki trzeba spełniać, aby dostać kredyt?

Z roku na rok można usłyszeć, że coraz więcej osób decyduje się na kredyt — bez względu czy mowa tutaj o finansowaniu kupna mieszkania, samochodu czy świąt Bożego Narodzenia. To także bardzo łatwy sposób na naprawę domowego budżetu. Bankom zależy na tym, aby mieć jak największą liczbę klientów, ponieważ to właśnie kredyty przynoszą im największe zyski i warunkują ich utrzymanie na rynku. Jednak czy każdy może pozwolić sobie na taki kredyt? Generalnie nie, bo trzeba spełnić wiele różnych wymagań. Jednak banki przez cały czas łagodzą wymagania.

Kiedy mogę ubiegać się o kredyt?

Jeśli rozglądasz się za kredytem, warto przeanalizować, jaka jest Twoja zdolność kredytowa. To podstawowy punkt wyjścia do otrzymania kredytu. Poprzez zdolność kredytową należy rozumieć zdolność do spłaty kredytu, czyli należnego kapitału wraz z wypracowanymi odsetkami, w terminie określonym przez obie strony w umowie. Drugi bardzo ważny czynnik, który będzie brany pod uwagę przez bank to wiarygodność kredytowa. Rozumie się przez to historię spłat zaciągniętych zobowiązań. Bank skontroluje, czy do tej pory płatności były regulowane w czasie oraz jaka jest łączna suma obecnego zadłużenia. Jeśli chcesz się zorientować, jak wyglądasz w tej kwestii, wówczas powinieneś szukać danych w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Jaki muszę mieć dochód, by dostać kredyt?

Nie musisz przejmować się swoimi dochodami. Bez względu na to możesz ubiegać się o kredyt. Każdy bank ustala indywidualnie warunki na zasadzie, których udziela kredytów. Stąd możesz nastawić się na wiele wizyt w bankach. Nie powinieneś się także przejmować, kiedy w pierwszym lub drugim banku nie uzyskasz zgody na otrzymanie kredytu. Na rynku jest wielu uczestników, a co za tym idzie, możesz przebierać w ofertach i szukać tej odpowiedniej dla siebie.

Czy trzeba mieć zaświadczenie o zarobkach?

Bardzo często można spotkać się z ofertą banku dla osób, które są zatrudnione na podstawie umowy zlecenie lub dzieło. Jeśli nie osiągasz wysokich zarobków, a potrzebujesz kredytu, wtedy szansą dla Ciebie są oferty bez zaświadczenia o zarobkach.

Wybierz kredyt odpowiedni dla Ciebie

W internecie można znaleźć wiele propozycji ofert kredytowych. Oczywiście każda jest inna. Różnią się pod względem ponoszonych przez Ciebie kosztów oraz są określone także dostępnością dla Twojej osoby. Warto wykorzystać to potężne narzędzie, jakim jest internet. Tam na spokojnie porównasz poszczególne oferty, na jakie możesz się zdecydować. Dzięki temu dokonasz najlepszego możliwego wyboru zgodnego z Twoim sumieniem.

Dodaj komentarz