social media

Sesje biznesowe dla profesjonalistów

Popularność sesji biznesowych jest obecnie tak duża jak nigdy wcześniej. Korzystają z nich nie tylko właściciele dużych firm, ale również szeregowi pracownicy, którym zależy na profesjonalnym wizerunku. Dlaczego sesje biznesowe są współcześnie potrzebne każdemu? W jaki sposób możemy przygotować się do sesji biznesowej?

Sebastian Kamiński, Prezes zarządu BitPeak,  Fotograf: Krzysztof Zaleski

Sesje biznesowe: profesjonalne CV

Podczas sesji biznesowych możemy wykonać zdjęcia, które będą znakomicie prezentowały się w naszym CV. Choć teoretycznie dodawanie zdjęć do CV nie jest obowiązkowe, w rzeczywistości na ich podstawie rekruter wyrabia sobie opinię o nas. Jeżeli mamy taką możliwość, dlaczego nie wykorzystać jak najlepszych zdjęć, które pozwolą się nam wyróżnić spośród innych kandydatów i zwiększyć prawdopodobieństwo otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną?

Profesjonalny wizerunek w social mediach

Dzięki wysokiej jakości zdjęciom biznesowym mamy szansę na stworzenie profesjonalnego wizerunku w social mediach. Zdjęcia w mediach społecznościowych mogą przyciągnąć do nas potencjalnych klientów. Równocześnie warto zdawać sobie sprawę, że korzystają z nich także firmy rekrutacyjne poszukujące wysoko wykwalifikowanych specjalistów.

Strona internetowa, która wyróżni naszą firmę

Właściciele mniejszych i większych firm doskonale zdają sobie sprawę, że każde przedsiębiorstwo potrzebuje własnej strony internetowej. Jednocześnie sama strona nie wystarczy, żeby się wyróżnić. Obecnie możemy znaleźć tysiące anonimowych witryn, które zawierają jedynie podstawowe informacje o firmach. Osoby, które je odwiedzają nie dowiadują się niczego o ludziach tworzących przedsiębiorstwo (a jest to bardzo ważne, gdyż potrzebujemy przynajmniej złudzenia bezpośredniego kontaktu z osobami, z którymi robimy interesy). Jeśli chcemy zdobyć przewagę nad konkurencją, koniecznie umieśćmy na swojej stronie www zdjęcia z profesjonalnej sesji biznesowej.

Do czego jeszcze możemy wykorzystać efekty sesji biznesowej?

Zdjęcia biznesowe mogą okazać się niezbędne do opatrzenia wywiadów z nami, artykułów naszego autorstwa. Dzięki nim możemy wzmocnić swoją osobistą markę, co jest niesamowicie ważne w każdej branży.

Wybierzmy właściwego fotografa

Jeżeli zależy nam na sesji biznesowej z prawdziwego zdarzenia, powinniśmy poszukać doświadczonego fotografa, który wykona dla nas zdjęcia. Choć w dużych miastach usługi tego typu oferuje wiele osób, trudno jest znaleźć prawdziwego specjalistę. Z tego względu przed nawiązaniem jakiejkolwiek współpracy, koniecznie zapoznajmy się z portfolio danej osoby (ale tylko takim, które zawiera zdjęcia biznesowe).

Pamiętajmy, że dobry fotograf biznesowy posiada nie tylko wysoko rozwinięty zmysł estetyczny, ale potrafi sprawić, żeby klienci czuli się w jego towarzystwie komfortowo (jest to niezbędny warunek udanych zdjęć).

Sesje biznesowe – jak się do nich przygotować?

Podczas spotkania z fotografem powinniśmy dostać informacje o niezbędnych przygotowaniach do sesji biznesowych. Dowiemy się jak pozować, żeby wyglądać na zdjęciach jak najlepiej. Otrzymamy również wskazówki dotyczące stosownego ubioru. W przypadku sesji biznesowych największą popularnością cieszą się stroje bardzo oficjalne. Zazwyczaj jest to jasna koszula i marynarka. W przypadku kobiet może być to także połączenie sukienki z elegancką marynarką. Ważne jest, żeby nasz strój był starannie wyprasowany. Jeżeli chcemy, żeby nasze zdjęcia biznesowe były bardziej różnorodne – zabierzmy ze sobą kilka rodzajów ubrań. Na koniec pamiętamy też, żeby przyjść na sesję wyspanym i w doskonałym humorze.

Dodaj komentarz