Skok spadochronowy

Skok spadochronowy w tandemie – patent na udany wyjazd integracyjny pracowników!

Skoki spadochronowe to świetna propozycja na spędzenie niezapomnianych chwil podczas wyjazdu integracyjnego pracowników. Moc wrażeń i wspaniała przygoda, w której wezmą udział i długo będą ją wspominać, pozwoli zbudować bliższe relacje, oparte na wspólnych i niezwykle mocnych przeżyciach! Jak zorganizować skoki spadochronowe w tandemie dla grup integracyjnych?

Skok spadochronowy w tandemie dla grup

Imprezy i spotkania integracyjne mogą mieć różną formę. Warto jednak wybrać taką, która odciśnie się w świadomości uczestników na bardzo długo. W przypadku skoków na spadochronie pamięć o tym zdarzeniu zostanie zapewne już na zawsze! Taka przygoda w przestworzach jest czymś wyjątkowym. Pozwala zmierzyć się człowiekowi z własnym lękiem i sięgnąć nieba.

Sam skok wywołuje lawinę endorfin, która utrzymuje uśmiech na twarzy jeszcze przez wiele długich godzin po ponownym dotknięciu ziemi. Możliwość dzielenia tych emocji z innymi buduje trwałą więź, która w tym przypadku przysłuży się codziennym relacjom w pracy.

W przypadku integracyjnych skoków ze spadochronem należy wcześniej zgłosić chęć skorzystania z oferty grupowej. Trzeba określić liczbę osób oraz ustalić termin imprezy. Grupy bardzo często mogą liczyć na atrakcyjne rabaty cenowe, co w przypadku skoków spadochronowych jest istotne. Koszt skoku do najniższych nie należy, zatem taka promocja może być naprawdę korzystna. Niektórzy organizatorzy przy większych grupach mogą nawet zaoferować jeden skok gratis. Grupowe skoki spadochronowe z reguły należy zamawiać indywidualnie, po kontakcie z firmą zajmującą się tego typu działalnością.

Czy każdy może skoczyć ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem w tandemie są dla każdego. Przeciwwskazaniem są jednak poważne choroby układu krwionośnego – w tym serca, epilepsja, by-passy czy wcześniej przebyte operacje na otwartym sercu. Również choroby psychiczne i nadwaga uniemożliwiają odbycie takiego skoku. Jeśli ktoś ze skoczków zalicza się do grupy ryzyka, należy koniecznie poinformować o tym instruktora. Oprócz wymienionych przypadków skakać może każdy, kto waży mniej niż 110 kg. Nie potrzeba tutaj żadnych umiejętności, poza słuchaniem się wskazówek, jakie każdy skoczek otrzymuje w szkoleniu naziemnym, poprzedzającym skok.

Skok ze spadochronem w tandemie – jak to wygląda?

Skoki ze spadochronu w tandemie, czyli skok razem z instruktorem, do którego skoczek jest przypięty specjalnymi pasami, złożony jest z kilku etapów. Lokalizację skoku wskazuje zazwyczaj organizator. Zdarza się jednak, że dana firma umożliwia skoki w różnych miejscach i wtedy po umówieniu konkretnej lokalizacji możemy odbyć skok spadochronowy w Krakowie albo w Tarnowie, Kielcach czy Nowym Targu.

Grupa po przybyciu na miejsce zostanie przeszkolona w zakresie utrzymania odpowiedniej pozycji w czasie skoku oraz tego, jak skoczek powinien się zachować na każdym etapie skoku, czyli wyskoku z samolotu, swobodnego spadania, lotu na spadochronie i lądowania. Cały skok ze spadochronem wraz ze wzbiciem się na określoną wysokość samolotu i szybowaniem może trwać około 30 minut. W przypadku dużych grup konieczne może być rozbicie skoków np. na dwie serie.

Podsumowując, skoki na spadochronie to świetny sposób na spędzenie wyjątkowych chwil, które dzięki niesamowitym emocją, skutecznie zacieśniają więzy i budują bardzo pozytywne relacje pomiędzy osobami, które biorą udział w całym zdarzeniu.

Dodaj komentarz